Каталог товарів та послуг

Список всех товаров
Контакти

ТОВ "Трейдінтертранс"

  • Контактна особа: Євтухов Ігор Володимирович
  • +380 (50) 330-32-65 VIBER
  • +380 (96) 357-25-91 KS
  • +380 (63) 710-86-35 Life
  • +380 (4577) 3-92-93, факс
  • Адреса: вул. Поліська, буд. 26, с. Блиставиця, Бородянський район, Бучанська ОТГ, Київська область, Україна

написати нам

Мапа

Головна Статті Зрощування деревини по довжині

ЗРОЩУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ПО ДОВЖИНІ

Наша компанія при виробництві дошки підлоги та вагонки використовує зрощені по довжині ламелі. Що це таке? Технологія зрощування деревини по довжині передбачає зрощування в довжину короткомірних заготовок з видаленими дефектами (сучки, червоточини, смоляні кишені тощо) на мікрошип у ламелі необхідної довжини. Наше обладнання дає змогу зрощувати ламелі довжиною до 6 метрів. Багато хто вважає, що ця технологія вигадана для того, щоб використовувати відходи виробництва. Але насправді це не так.

Технологічний процес зрощування починається з розпилювання круглого лісу на обрізні дошки потрібного перетину. Потім дошки проходять через сушіння, де досягається вологість до 14%, інакше надалі заготовки просто не склеються. Потім дошки стругаються. У процесі стругання деревини із заготовки знімається верхній шар. Завдяки такій операції можна провести візуальну оцінку якості поверхні заготовки. Будь-які дефекти деревини стають помітними. Наступний етап обробки - видалення дефектів деревини на торцювальному верстаті. У результаті отримуємо короткомірні заготовки з видаленими дефектами, так звані чорнові заготовки.


І лише тепер починається безпосередній процес зрощування у ламелі. Міні-шип нарізається на шипорізному модулі лінії зрощування за допомогою спеціальних фрез. Отримане шипове з'єднання має здатність самозаклиніватися при короткочасному тиску пресування, та зберігати цей тиск поза пресом. Зрощування на мікрошип проводиться за ГОСТ 644 9.1-82 «Вироби з деревини та деревних матеріалів. Поля допусків для лінійних розмірів та посадки».



  • в одну ламель допускається зрощування чорнових заготовок лише однієї породи деревини;
  • в одну ламель допускається зрощування заготовок лише одного сорту;
  • при зрощуванні чорнових заготовок, на одному боці яких розташовані смоляні кишеньки, сучки, серцевина, інші дефекти, а друга сторона чиста, чиста сторона всіх заготовок на ламелі має бути з одного боку;
  • при зрощуванні заготовок з обзелом допускається обзел тільки на одному боці ламелі, причому він повинен виходити тільки на одне ребро зрощеної ламелі;
  • при зрощуванні заготовок деталі мають однакову ширину та товщину;
  • заготівлі твердолистяних порід підбираються за кольором та текстурою;
  • для особливо вимогливих замовників незалежно від породи деревини заготовки підбираються за текстурою, тобто заготівлі радіального та тангентального способів розпилу зрощуються окремо;


  • на замовлення можливе зрощування заготовок у ламель без будь-яких дефектів, включно з живим сучком.
  • питомий торцевий тиск при зрощуванні відповідає вимогам ГОСТ 19414-90 «Деревина клеєна масивна. Загальні вимоги до зубчастих клейових сполук»: хвойні та м'яколистяні породи - 8.0 МПа, твердолисті породи - 10,0 МПа;
  • на готових ламелях не допускаються "недожим" (на струганій ламелі помітні маленькі отвори), "сходи" (різні відрізки ламелі мають різну висоту або ширину), "вириви волокон деревини".
  • у своїй роботі ми використовуємо полівінілацетатний клей D3 та D4,  який відповідає міжнародному стандарту DIN EN204 "Клеї не конструкційні термопластичні для дерева".

На якісно зрощеному виробі шипове з'єднання практично не помітне, а по міцності не поступається міцності деревини.


Остаточним етапом у технологічному процесі є безпосереднє виготовлення із зрощеної ламелі дошки підлоги, вагонки, погонажних виробів (плінтус, лиштва, декоративні вироби). Для цього використовується чотиристоронній обробний верстат, за допомогою якого на ламелі фрезеруються паз та гребінь або потрібний профіль. Також отримані зрощені ламелі можуть застосовуватись для виготовлення різних столярних виробів, наприклад дверних та віконних блоків, підвіконь, сходів та ін.

Використання технології зрощування деревини по довжині дозволяє отримувати високоякісну продукцію із заданими безпосередньо замовником властивостями. У процесі зрощування для вимогливих замовників ми можемо регулювати всі параметри ламелі: товщину, ширину, довжину, кількість сучків, колір, текстуру.

Якщо Ви дочитали цю статтю до кінця, то зрозумієте, що зрощування деревини по довжині – це дуже високотехнологічний процес і такий процес під силу не всім виробникам. Наша компанія має обладнання для повного циклу виробництва від розпилювання до готової продукції.

Ми пропонуємо широкий асортимент продукції, намагаємось постійно його оновлювати та вдосконалювати, орієнтуючись на побажання та думки наших замовників.